KİMER (Komşu İletişim Merkezi)

444 4 578

KE DERGİSİ

Bir Dergi Yaratmak ve Yaşatmak...

Kartal Belediyesi olarak, edebiyat-sanat ve kültür alanındaki çalışmalarımıza bir yenisini daha eklemiş bulunuyoruz. “KE” adıyla, 2 aylık periyotlarla yayımlamaya başladığımız elinizdeki dergi, sadece raflarda yer almak ve göz boyamak adına çıkmayacaktır. Gerek yerel, gerek ulusal anlamda; edebiyatımızın ve sanatımızın değerli ustalarıyla yeni filizlenmekte olan yetenekleri bir araya getirerek, nitelikli bir harman yaratmanın anlayışını taşımaktayız. Ancak bilinmelidir ki; dergimizin sayfalarına taşıyacağımız ürünlerde estetik, içerik ve kalıcılık göz önünde bulundurulacak, örnek bir çalışma modelimiz olacaktır.

Kültür ve yazın dünyamızın önemli isimlerinden Sayın Doğan Hızlan’ın da dile getirmiş olduğu; “Dergiler kapanmak için çıkar,” sözü, dergi yaratmanın ve devam ettirmenin ne kadar zor bir çalışma olduğuna vurgu yapması anlamında önemlidir. Buradan hareketle; söz konusu, bir yerel yönetimin çıkaracağı dergi olunca son derece “titiz” olmak gerekiyor. “Titiz” olmak diyoruz; çünkü bugüne kadar, Kartal Belediyesi olarak her çalışma sahamızda olduğu gibi, kültür-sanat anlamında da sayısız başarıya imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Aynı imzayı, çıkardığımız edebiyat-sanat ve kültür dergisi “KE”de de atmak istiyoruz.

“KE”, edebiyat-sanat ve kültürel anlamda bir açığı kapatmak amacıyla, son yıllarda bu anlamda yapılan çalışmaların niteliksel boyutlarında oluşan bir kaygıdan ve bu kaygıyı telafi etme düşüncesinden yola çıkıyor. Yayın kurulumuza göz atıldığında, ne kadar ciddi, umutlu ve bir boşluğu doldurur değerde olduğumuz görüleceği gibi, tüm yerel yönetimlere de örnek oluşturacağı düşüncesi içerisindeyiz. Bu anlamıyla; dergimizin yayını kurulunu oluşturan isimler, iddiamızı boşa çıkarmayacak değerli şair, yazar ve düşünce insanlarından oluşmaktadır.

Şimdiden; dergimizin yaratacağı ve kucaklayacağı siz sevgili okurlarımıza, çalışmalarıyla bize destek verecek olan değerli yazar, şair ve sanatçılarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunmayı bir borç olarak görüyorum.

Sevgi ve Saygılarımla…

GÖKHAN YÜKSEL

KARTAL BELEDIYE BAŞKANI


KE Dergisi Sayılarını okumak için aşağıdaki linklerden erişim sağlayabilirsiniz.

KE Dergisi 1. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 2. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 3. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 4. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 5. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 6. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 7. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 8. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 9. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 10. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 11. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 12. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 13. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 14. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 15. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 16. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 17. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 18. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 19. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 20. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 21. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 22. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 23. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 24. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 25. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 26. Sayı için tıklayın

KE Dergisi 27. Sayı için tıklayın