KİMER (Komşu İletişim Merkezi)

444 4 578

STRATEJİK PLANLAR

Kartal’da doğan, Kartal’da büyüyen ve halen tüm ailesiyle burada yaşayan bir komşunuz, arkadaşınız, ağabeyiniz, kardeşiniz olarak Kartal Belediye Başkanı olmanın mutluluğu ve onurunu yaşıyorum. Şahsıma ve arkadaşlarıma duyduğunuz güven için şükranlarımı sunuyorum.

Kartal için kurduğumuz hayaller, gerçekleştirmek için koyduğumuz hedefler var. Bu hayalleri hayata geçirmek ve bu hedefleri bir bir gerçekleştirmek için sizlerle birlikte kuracağımız gönül köprümüzü daha da güçlendireceğiz. Kartal’ı bugünlere taşıyan önceki belediye başkanlarımız ve yöneticilerimizle birlikte yıllardır sürdürdüğümüz çalışmalardan edindiğim deneyim ve birikimi, Kartallı komşularımdan aldığım güç ve cesaretle daha büyük hizmetlere dönüştüreceğiz.

İstanbul’un mutluluk ve huzur kenti Kartal’ın köklü geçmişini, kadim birikimini geleceğe daha güçlü hayallerle hep birlikte taşıyacağız. 7’den 77’ye her bir ferdimize adil yaklaşacağız. Kimseyi ötekileştirmeden, ilçemizde yaşayan tüm yurttaşlarımızın beklentilerine yönelik hizmet ve projeler gerçekleştireceğiz.

Aydos Orman alanımızla birlikte 39,73 km² yüzölçümü bulunan ilçemizin her noktasına, 7/24 eksiksiz ve daha hızlı bir şekilde hizmet götüren bir belediye yapısı oluşturacağız. İlçemizde bulunan tüm cadde ve sokakların Kartalımıza yakışır bir şekilde alt yapı ve üstyapı sorunlarını gidermek için projeler üreteceğiz.

Gerçekleştireceğimiz yatırım ve hizmetlerle, Kartal’ı din, dil, ırk ve memleket ayrımı gözetmeksizin, tüm renkleriyle birlikte yaşam kültürünü koruyan, daha keyifle yaşanır bir ilçe olmasının yanı sıra İstanbul’un güzide bir çekim merkezi haline getireceğiz.

Sosyal devlet ilkesini esas alan yerel hizmetleri daha etkin, daha verimli, daha şeffaf ve katılımcı şekilde sürdüreceğiz. Kartallı komşularımızın yaşam kalitesini yükseltmek, doğduğum, büyüdüğüm ve evladı olmaktan gurur duyduğum Büyük Ailem Kartal’ı daha mutlu bir ilçe haline getirmek için hep birlikte mücadele edeceğiz.

Kültür, sanat, bilim, sağlık, eğitim, spor ve turizm merkezleriyle örnek, tarihi dokusu ve doğasıyla bir bütün, modern kent dokusuna uygun yapıları ile daha güvenli Kartal hayalimizi gerçeğe dönüştüreceğiz. Çocuk gelişim, gençlik, engelli rehabilitasyon, kadın danışma ve yaşlı bakım merkezleri, çocuk parkları, yeşil alanlar, pazarlar, meydanlar, tarihi ve turistik hizmet alanları, sağlık tesisleri, açık - kapalı spor tesisleri ve kaliteli kent yaşamı ile daha düzenli bir Kartal için birlikte çalışacağız.

Sivil Toplum Kuruluşlarımız, Meslek Odalarımız, Üniversitelerimiz, Muhtarlarımız ve Kartallı komşularımızın yönetim sürecimizde fikir ve önerileriyle aktif rol alacağı, çalışan, üreten, paylaşan, ulaşılabilir, insan, çözüm ve tasarruf odaklı bir mali disiplin ile belediye kaynaklarını hizmete dönüştüren bir yönetim anlayışını komşularımız ile buluşturacağız.

Kartal’a artı değer katan hizmet, proje ve yatırımlarla dolu, her şeyin çok güzel olacağı bir beş yılı sağlık, huzur ve keyif dolu günlerde birlikte yaşamak dileğimle.

Sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

Gökhan YÜKSEL

Kartal Belediye Başkanı