KİMER (Komşu İletişim Merkezi)

444 4 578


T.C. KARTAL BELEDİYESİ

PERFORMANS PROGRAMI

Değerli komşularım,

Göreve geldiğimiz andan itibaren, sizlerin de katılımlarıyla oluşturduğumuz strateji çerçevesinde Kartal'ın geleceğini daha dinamik kılmak için tüm gayretimizle çalışıyoruz.

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve Covid-19 pandemisinin yarattığı olumsuz şartlar, hedeflerimize giden yolu zorlu kılsa da, sizlerin sağlığı, huzuru ve mutluluğunu önemsediğimiz bu dönemde hizmetlerimizi aksatmadan sürdürüyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Rutin hizmetlerimizin ve salgınla mücadele çalışmalarımızın yanı sıra; veriye dayalı, sosyal, şeffaf ve adil belediyecilik anlayışımızı, 20 mahallemizi kapsayacak bir şekilde genişlettik.

Her gün, Komşu İletişim Merkezi’mize gelen binlerce veriyi analitik metotlarla değerlendirdik ve değerlendirmeye devam ediyoruz. Her bir konuyu titizlikle analiz ederek çözüm odaklı bir anlayışla sonuca götürüyoruz.

Saha Çözüm Hareketi ile ilçemizde bulunan 208.364 haneyi tek tek ziyaret ettik. Bu ziyaretlerde siz komşularımız ile görüşerek mahalleler özelinde beklenti, talep ve ihtiyaç haritalarımızı çıkardık.

Komşu İletişim Merkezi ve Saha Çözüm Hareketi aracılığıyla bizlere ulaşan yüzbinlerce talebi, ilgili müdürlüklerimizin üstün gayretleriyle %85'in üstünde bir başarı oranı ile çözüme ulaştırdık.

Pandemi süresince komşularımızın ihtiyaç duyduğu sosyal destekler, maske, hijyen kiti ve dezenfektan taleplerini karşıladık. Bir taraftan pandemi ile mücadele ederken diğer taraftan ilçemizin ihtiyaç duyduğu hizmet ve yatırımları gerçekleştirmeye gayret gösterdik.

Her geçen gün artan meydanlarımız, yeşil alanlarımız, aydınlatılan caddelerimiz, asfaltlanan sokaklarımız ve yenilenerek daha da güzel bir hale gelen parklarımız ile Kartal'da daha keyifli bir yaşamı sizlere sunmayı amaç edindik.

Çocuklarımız ve gençlerimiz için eğitimden kültüre, spordan sağlığa her alanda sürdürdüğümüz hizmet ve yatırımlarımızla, uluslararası sanat ve edebiyat festivallerimizle yarınlara daha umutla bakıyoruz.

İlçemizde daha huzurlu, daha mutlu ve daha güzel bir yaşam sürebilmek adına, Stratejik Plan İlkelerimiz çerçevesinde katılımcı, şeffaf ve ulaşılabilir yönetim anlayışıyla adımlarımızı hızlandırıyoruz. Yine bu kapsamda; ilçemiz sınırları içerisinde bulunan sivil toplum kuruluşlarımızla sürekli iletişim içinde olmaya ve onlarla birlikte yürümeye önem veriyoruz.

Gerek yerel gerek ulusal basın-medya kuruluşlarımızla doğru, güvenilir ve şeffaf iletişim kurarak bilgi aktarmanın ve örnek olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Büyük Ailemiz Kartal’ın, geleceğe daha emin adımlarla ilerlemesi için bizler 7/24 ulaşabileceğiniz bir belediyecilik anlayışıyla çalışmaya devam edeceğiz. İlçemize artı değer katacak yeni projelerimiz ve yeşilinden mavisine ilçemizin her köşesine huzur verecek hizmetlerimiz artarak sürecektir.

Aydınlık ve güzel günlerin coşku ve heyecanını paylaşacağımız mutlu, sağlıklı ve başarılı yarınlar dileğimle…

Gökhan Yüksel

Kartal Belediye Başkanı