KİMER (Komşu İletişim Merkezi)

444 4 578

HABERLER

KARTAL’DA CADDE VE SOKAKLAR BAYRAM ÖNCESİ PIRIL PIRIL OLUYOR

KARTAL’DA CADDE VE SOKAKLAR BAYRAM ÖNCESİ PIRIL PIRIL OLUYOR

Kartal Belediyesi, ilçedeki insan yoğunluğunun fazla olduğu cadde ve sokaklarda; temizlik, yol bakım ve onarım, asfaltlama, ilaçlama ile çevre düzenleme çalışmaları kapsamında, ‘Pırıl Pırıl Kartal’ projesiyle adeta bir seferberlik başlattı. Sabahın erken saatlerinde başlayan çalışmalar, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katılımıyla gün boyu devam etti.   

10 Ayrı Birim Müdürlüğü’nden Topselvi Caddesi’ne Çıkarma

Kartal Topselvi Caddesi’nde sabah saat 6.00’da başlayan çalışmalara; Temizlik ve Fen İşleri, Veterinerlik, Park ve Bahçeler, Destek Hizmetleri ve İşletme İştirakler, Halkla İlişkiler ve Komşu İletişim, Gençlik ve Spor Hizmetleri, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık, Kültür ve Sosyal İşler ile Basın Yayın Müdürlükleri tam kadro katılım sağladı. Bölgede çalışan ekipler; Topselvi Caddesi başta olmak üzere; temizlik, yol bakım ve onarım, asfaltlama, ilaçlama, dezenfekte ve çevre düzenleme çalışmalarını gerçekleştirdi. 

Pırıl Pırıl Kartal İçin Kartal Belediyesi Ekipleri Teyakkuza Geçti 

Sabah 6.00’da başlayan çalışmalar, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin; süpürme, yıkama, dezenfekte çalışmalarıyla başlarken, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün ilaçlama çalışmalarıyla devam etti. Yürütülen çalışmaların devamında, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bölgedeki parklarda; ot biçme, yıkama ve çevre düzenleme çalışmaları yaparken, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ise yol bakım-onarım ve asfaltlama çalışmalarını gerçekleştirdi. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü bölgedeki sitelerde, çevre bilinçlendirme ve sıfır atık çalışmaları yaptı. Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından bölgedeki vatandaşlar için sabah sporu etkinliği düzenlenirken, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ise bir grafiti çalışması gerçekleştirdi. 

Başkan Gökhan Yüksel Ekiplerin Çalışmalarını Yakından Takip Etti

Başkan Gökhan Yüksel, çalışmaları bizzat yakından takip ederek, bölgedeki esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Kartallıların istek ve sorunlarını tek tek dinleyen Başkan Gökhan Yüksel, Komşu İletişim Merkezi üzerinden gelen talep ve sorunların en yakın zamanda yerine getirileceğini ifade etti. Başkan Gökhan Yüksel, ‘Pırıl Pırıl Kartal’ projesi kapsamında Topselvi Mahallesi’nde gerçekleştirilen çalışmaların Kartal’ın her noktasında yapılacağını ifade ederek, tüm ekiplere teşekkür etti.