KİMER (Komşu İletişim Merkezi)

444 4 578


T.C. KARTAL BELEDİYESİ

FAALİYET RAPORLARI

Değerli komşularım,

2019 yılından bugüne, Büyük Ailem Kartal’ın yaşam kalitesini artırmak, ilçemizi birlik ve dayanışmanın güçlendirdiği bir kent haline getirmek için büyük çaba gösterdik. Her şeyden önce biz olmayı, komşu olmayı, dost olmayı, birbirimizden güç almayı önemsedik ve iyi niyeti elden bırakmadan azim ve gayretle çalıştık.

Göreve geldiğimiz günden beri Kartallı komşularımızın hayatını kolaylaştıracak ve yaşam kalitesini yükseltecek çok sayıda projeyi hayata geçirdik. Bu yıl içerisinde de birçok projeyi tamamladık; birçoğunda ise son aşamaya ulaştık.

Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023, Kartal’da hizmetlerin yoğun bir şekilde devam ettiği projeler yılı oldu. Kartal’ın gelişmesi, modern ve yaşanılabilir bir kent olabilmesi için komşularımızla el ele çalışmaya devam ediyoruz.

Her geçen gün artan meydanlarımız, yeşil alanlarımız, aydınlatılan caddelerimiz, asfaltlanan sokaklarımız, yenilenerek daha da güzel bir hale gelen parklarımız ve komşularımıza uygun fiyatlı hizmet sunan sosyal tesislerimiz ile Kartal’da daha keyifli bir yaşamı sizlere sunmayı amaç edindik.

Çocuklarımız ve gençlerimiz için eğitimden kültüre, spordan sağlığa her alanda sürdürdüğümüz hizmet ve yatırımlarımızla, uluslararası sanat ve edebiyat festivallerimizle yarınlara daha umutla bakıyoruz.

İlçemizde daha huzurlu, daha mutlu ve daha güzel bir yaşam sürebilmek adına, Stratejik Plan İlkelerimiz çerçevesinde katılımcı, şeffaf ve ulaşılabilir yönetim anlayışıyla adımlarımızı hızlandırıyoruz.

Yine bu kapsamda; ilçemiz sınırları içerisinde bulunan sivil toplum kuruluşlarımızla sürekli iletişim içinde olmaya ve onlarla birlikte yürümeye önem veriyoruz.

Gerek yerel, gerek ulusal basın-medya kuruluşlarımızla doğru, güvenilir ve şeffaf iletişim kurarak bilgi aktarmanın haklı gururunu ve örnek olmanın kıvancını yaşıyoruz.

Büyük Ailemiz Kartal’ın, geleceğe daha emin adımlarla ilerlemesi için bizler 7/24 ulaşabileceğiniz bir belediyecilik anlayışıyla çalışmaya devam edeceğiz.

İlçemize artı değer katacak yeni projelerimiz ve yeşilinden mavisine ilçemizin her köşesine huzur verecek hizmetlerimiz artarak devam edecek. Aydınlık ve güzel günlerin coşku ve heyecanını paylaşacağımız mutlu, sağlıklı ve başarılı yarınlar dileğimle…

Gökhan Yüksel

Kartal Belediye Başkanı